चन्द्रपुर// रौतहटको चन्द्रपुर नगरपालिका वार्ड नं १ मा निर्माण भएको प्रथम सहिद लखन थापा को सालिक अनावरण गरिएको छ ।
चन्द्रपुर १ स्थित रहेको पर्यटकीय क्षेत्र नुनथरमा निर्माण गरिएको सालिकको आईतवार मगर एकता दिवसको बिशेष सन्दर्भमा मधेस प्रदेशका उधोग पर्यटन तथा बन मन्त्रि शत्रुघन महतोले अनावरण गर्नु भएको हो । सो कार्यक्रममा उहाले पर्यटकिय महत्व बोकेको नुनथर क्षेत्रको बिकाशमा आफु क्रियाशिल रहने बताउनु भयो । प्रदेशको गहनाको रुपमा रहेको नुनथर क्षेत्र आफैमा पौराणिक, ऐतिहासिक र किबंदन्ती संग जोडिएकोले पनि यस्को महत्वरहेको बताए ।मधेश प्रदेश को पर्यटकीय गन्तब्य मध्य एक आर्कषण केन्द्र बिन्दुको रुपमा स्थापित गर्न आफु हरदम तयार रहेको मन्त्रि महतो ले बताए ।

सो कार्यक्रका बिशिस्ट अतिथि तथा संबिधान सभा सदस्य रामकुमार भट्टराईले संभावना नै संभावना बोकेको नुनथर क्षेत्रमा पुर्वधार बिकास लगाएत यहा पाईने जडिबुटीको अनुशन्धान र साहसीक कार्य गर्न स्थानिय तह,प्रदेश र संघिय बाट सहयोग हुनु पर्ने बताए । सबै मिलेर बिकास कार्यमा जोड दिने हो भने मधेश प्रदेशकै नमुना पर्यटकीय स्थल नुनथर हुनेमा भट्टराईले
जोड दिनु भयो । स्वागत मन्तब्य राख्दै चन्द्रपुर न पा वार्ड नं एक का अध्यक्ष बिर बहादुर रखालले नुनथर क्षेत्र बिकासको लागी आफु हरदम तयार रहेको बताए । नुनथर क्षेत्र बिकासको लागी आफ्नो दायीत्व पुरा गर्न कुनै कसर बाकी नरहेको रखालको दावी छ । स्थानिय तहले आफ्नो दायीत्व पुरा गरे पनी प्रदेश र संघिय सरकार नुनथर क्षेत्र को स्वरुप परीर्वतन गर्न चुकेको बारे अध्यक्ष रखालले दुखेसो गरे ।

यस्तै कार्यक्रमलाई संबोधन गर्दै रौतहटका बरिष्ठ संचारकर्मी संजय कार्कीले नुनथर क्षेत्रमा भएको सकारात्मक पक्षलाई औल्याउदै प्रथम सहिद लखन थापाको सालिका अनावरण हुनुले पर्यटकीय क्षेत्रमा थप टेवा पुग्ने बताए । थापाको योगदान र साहसीक कार्यलाई स्मरण गर्दै संचारकर्मी कार्कीले भने,लखन थापा एक उदारणीय पात्र हुन हामीले उहाको योगदानलाई स सम्मान गर्दै संकृति जोगाउन मगर समुदायको सबैजना एक जुट हुनुपर्ने बताए ।
सो कार्यक्रमको सभापतित्व होम बहादुर तुम्सिङले गर्नु भएको थियो भने स्वागत मन्तब्य वडा अध्यक्ष बिर बहादुर राना मगरले गर्नु भएको थियो ।

४० औ मगर दिवस को अवसरमा आयोजित प्रथम सहिद लखन थापाको शालिक आवरण कार्यक्रममा आफ्नो भनाई राख्नु हुँदै रौतहट का बरिस्ठ संचारकर्मी संजय कार्की ज्यू।
अघिल्लो सामग्रीमहोत्तरीका विद्यार्थीहरु एमसीसी अनुमोदनको विरोधमा
यसपछिको सामग्रीनजरपुरमा धर्म महोत्सव एवम ५७ औं बार्षिकोत्सव सुरु