पुष ११,रौतहट/ नेकपा माओवादी केन्द्रको राष्टिय महाधिवेशन आजबाट काठमाडौंमा शुरु भइरहेको छ । पौष ११ गतेबाट १३ गते सम्म प्रज्ञा प्रतिष्ठान कमलादीमा चल्ने राष्ट्रिय महाधिवेशनमा कोही पनि विदेशी पाहुनालाई आमन्त्रण नगरेको बताइएको छ । राष्ट्रिय महाधिवेशनबाट माओवादी केन्द्रले अध्यक्ष बाहेकका पदाधिकारी चयन नगर्ने सम्भावना बढेको छ । राष्ट्रिय महाधिवेशनबाट अध्यक्ष र केन्द्रीय समितिमात्र चयन गर्ने र अन्य पदाधिकारी पछि चयन गर्ने सम्भावना रहेको माओवादी केन्द्रका एक शीर्ष नेताले जानकारी दिए । महाधिवेशन नेतृत्व चयन भन्दा पनि विचारको बहसमा केन्द्रीत गर्नुपर्ने दाहालको भनाइ छ ।

सम्मेलनमा १६ सयभन्दा बढी प्रतिनिधि सहभागी हुनेछन् । जसमा १४८ जना अध्यक्ष पुष्पकमल दाहालले मनोनित गर्नुभएको छ । बहस र छलफलका लागि विभिन्न २५ वटा समूह बनाइएको माओवादीले जनाएको छ । केहीलाई हलमा र केहीलाई टेन्टमा बहसको व्यवस्था गरिएको छ भने ८र९ वटा छलफल पार्टी कार्यालय पेरिसडाँडामा गर्ने तयारी माओवादी केन्द्र रहेको छ ।

अघिल्लो सामग्रीबालविवाह न्यूनीकरणमा पत्रकारको भूमिका सम्बन्धी तालिम सुरु
यसपछिको सामग्रीसप्तरीमा एक महिलाको घाँटी रेटी हत्या